محل تبلیغات شما

Aston Martin DB5

در سال‌های 1963 تا 1964 یک خودرو معرکه و فوق دوست‌داشتنی معرفی شد. این خودرو با این‌که یک فراری نبود اما محبوبیت عجیبی در بین ثروتمندان داشت. البته این کار فقط از دست یک نفربرمی‌آمد آن‌هم کسی نبود جز استون مارتین. آقای محترم خوب می‌دانست چطور دل بری کند و با DB5 این را به همه نشان داد. این خودرو آن چنان زیبا و دلربا بود که عقل و هوش هر بیننده‌ای را می‌برد. شاید اگر روزی کسی بپرسد پرستیژ انگلیسی یعنی چه باید برای مثال بارز آن این خودرو را مثال زد. این خودرو محصولی فوق توانمند محسوب می شد که از یک موتور 6 سیلندر 4 لیتری استفاده می‌کرد که می‌توانست 282 اسب بخار توان تولید کند. حداکثر سرعت این خودرو فوق‌العاده به 233 کیلومتر بر ساعت می‌رسید که برای یک خودروآن‌هم با این وزن و طراحی حیرت‌انگیز نظر هرکسی را جلب می نماید.

خرید و فروش انواع خودرو در 

آگهی رایگان شهر24

Jaguar XJ220

 بازهم یک خودرو از JAGUAR. ظاهراً روز های خوبی هم برای این خودروساز انگلیسی وجود داشته است. این خودرو در سال 1992 ساخته شد و تلاش مستقیمی از طرف JAGUAR برای مقابله با نسل جدید خودروهای استون مارتین محسوب می شد. طراحی این خودرو چشم‌گیر و ستودنی بود. به لطف طراحی جدید این خودرو ازلحاظ طراحی آیرودینامیکی از بهترین‌ها محسوب می شد. توان این خودرو به حدی بالا بود که توانست لقب سریع‌ ترین خودرو تاریخ در زمان عرضه در سال 1994 را به دست آورد. این خودرو از یک موتور 12 سیلندر استفاده می‌کرد اما نکته جالب این بود که در زمان معرفی در نمایشگاه بیرمنگام از یک موتور 8 سیلندر بر روی این خودرو استفاده می‌شد. حداکثر سرعت این خودرو فوق‌العاده به 343 کیلومتر بر ساعت می‌رسید که رقم فوق العاده ای برای آن زمان محسوب می شد. قرار بود از این خودرو 1500 عدد تولید شود اما به دلیل نامشخصی تنها 241 عدد از این خودرو در کل جهان به فروش رفت. قیمت این خودرو بسیار بالابود و چیزی در حدود 500 هزار دلار قیمت داشت. در پایان باید گفت این خودرو ان قدر معرکه هست که می‌توان آن را باافتخار یکی از معرکه ‌ترین خودروهای ساخت انگلیسی‌ها لقب گرفت.

McLaren F1

اگر یادتان باشد گفتیم JAGUAR XJ220 سریع‌ترین خودرو تاریخ در آغاز 1990 لقب گرفت. اما این لقب خیلی روی این خودرو باقی نماند. البته این عنوان از انگلیس خارج نشد و صرفاً به دست یک خودروساز دیگر افتاد. مگر می‌شود صحبت از سرعت و چالاکی کنیم اما نامی از مک لارن نبریم. بدون شک مک لارن را باید یکی از بزرگ‌ترین مدعی های ساخت خودروهای فوق‌سریع در جهان بنامیم. البته این خودرو به‌هیچ‌وجه اصالت خود را حفظ نکرد و در بخش موتور برخلاف دیگر بخش‌های دیگر که کاملاً ساخت داخل بود از یک موتور ساخت آلمان استفاده می‌کرد. موتور این خودرو را bmw ساخت. این موتور یک نمونه 12 سیلندر بود. این خودرو با استفاده از این موتور توانست سرعت خود را به 386 کیلومتر برساند. این رقم مک لارن f1 را یک سر و گردن از دیگر خودروهای هم‌رده‌اش بالاتر نشان می‌داد. وزن این خودرو بیش از 1000 کیلوگرم بود. طراحی این خودرو از روی نمونه فرمول یکی مک لارن ساخته‌شده بود و به همین جهت هم نام آن را F1 گذاشتند. هر چه در مورد این خودرو بگوییم بازهم کم است. بدون شک این خودرو را باید یکی از برترین خودروهای تاریخ خودروسازی انگلیس و جهان نامیده شود.

تبلیغات اینترنتی انواع خودروهای روزدنیا درسایت دیوار


خودروهای انگلیسی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی